História klubu

V roku 1919 bol v obci Halič založený futbalový klub (HFC) z podnetu robotníkov, ktorí robili v haličských textíliách. V roku 1922 založila dedinská mládež kultúrny klub, kde sa okrem iných činností hrával aj futbal. Po dvoch rokoch došlo k zlúčeniu obidvoch klubov. V roku 1920 na podnet tu sídliacej vojenskej posádky vznikla telovýchovná organizácia Sokol Halič, ktorá pestovala gymnastiku, turistiku a iné športové činnosti. Okupácia a vojna spôsobili stagnáciu športu v našej obci. Novému rozvoju športu dochádza až po druhej svetovej vojne a v roku 1950 už Sokol Halič začína budovať v grófskej záhrade svoje dnešné ihrisko. Na budovaní ihriska sa zúčastňovala väčšina rodín z tejto obce, nakoľko šport a hlavne futbal bol po ťažkých vojnových rokoch veľmi obľúbený a populárny. V 60-tych rokoch má oddiel premenovaný na TJ Slovan Halič už sedem oddielov. Začiatkom 60-tych rokov svojpomocne a nezištne vybudovali samotní aktívni hráči futbalového oddielu, funkcionári, ale i občania obce obliekárne a otvorenú kolkovú dráhu. Nové šatne a sociálne zariadenia sa vybudovali v 80-tych rokoch.

V súčasnosti má futbalový klub tri družstvá - dospelí, dorast a  žiaci .

Fotogaléria: O nás

Táto fotogaléria je prázdna.